Saç beyazlamasi nasıl oluşur?

Saçlar neden beyazlar? Saç beyazlaması neden durdurulamaz? Kimimiz 16 yaşında bembeyaz saçlara sahipken, kimisi 76 yaşında tek tük beyazla geziyor. Saç beyazlama hızını belirleyen nedir?

George Clooney'in saçları neden erkenden beyazlaştı da Brad Pitt'in saçında tek tel beyaz yok?

Bu gamla, kederle, stresle açıklanabilir mi? Yoksa daha derin, kişisel olarak müdahale edemeyeceğimiz süreçler mi rol oynuyor saç beyazlamasında?

Saçlarımıza rengini veren pigment hücreleri saçın rengi ne olursa olsun, yaş ilerledikçe azalmaya başlar. Bu da beyazlaşmaya neden olur. Bu süreç bir çoğumuzu, isyana sürükleyen bir noktadır. Çünkü; kimilerimizin 50 yaşına dek saçına tek ak düşmezken; kimilerimiz, ailemizin diğer fertlerinde olduğu gibi, çok genç yaşta ağarmış saçlara mahkum oluruz.

Saçlarda da; bedenimizin geri kalanında olduğu gibi genetik mirasımız belirleyici rol oynar. Irsi olarak bazı ailelerde erkenden saç beyazlaması görülür.. Kuaförünüzün boya seçeneklerni dışında bunu değiştirme şansınız pek yok!Neden Saçların Beyazladı George Clooney, Sana da bizim gibi çektiren mi var?

Bununla beraber, genetik faktörleri bir yana bırakırsak; ne yazık ki birçok başka etken ve bizlerin yanlış uygulamaları da saçlarımızın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Saçın erken ağarmasından matlığa, saç dökülmelerinden kelliğe varan bir sürece neden olabilir. Saçlarımızda gelişen bir olumsuzluk da bir çok hastalıkta olduğu gibi erken teşhis edildiğinde daha kolay çözülür ve geri dönüş sağlanır. Saç ve saçlı derimizdeki sorunları erken fark etmenin yolu bunun normalde nasıl olması gerektiğini bilmekten geçer.

Schwarzkopf Re-Nature Saç Beyazlarını Düzenleyici
Beyaz Saçlarınızı Kendi Rengine Boyamadan Döndürebilirsiniz
Beyaz saçları eski haline dönüştürmek için pigment gereklidir. Schwarzkopf Re-Nature saçlara pigment yükleyerek beyaz saçlarınızı tekrar eski rengine kavuşturmayı başarır. 
Kullanım Şekli :
Saça uygulanıp 10 dk. sonra kutu içindeki orjinal şampuanı ile yıkanıyor. Bir kaç uygulama sonra saçlar eski koyu rengine dönüşüyor.
• Hidrojen Peroksit ve Amonyak içermez
• Boya değildir, saçı yıpratmaz
• 10 Dakikada uygulama
• Beyazlamış saçlara kalıcı çözüm.
İçerik :
Her kutu içinde 2 ürün tüpü ve bir adet şampuan mevcuttur

Bilgi için http://www.alternatiftipmerkezi.com

           http://www.schwarzkopf-renature.com tıklayınız..

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !